Na czym polega zabieg Vivace RF?

Zabieg Vivace RF to bezpieczna i nowatorska metoda liftingu skóry bez użycia skalpela. Jest to obecnie jedyna alternatywna metoda dla agresywnych zabiegów laserowych. Vivace RF jest obecnie jedynym urządzeniem na rynku dającym przestrzenny efekt 3D ujędrniania skóry dzięki wielopunktowemu działaniu. Najczęstszymi zabiegami, jakie wykonujemy w salonie Natural Beauty z jego użyciem jest odmładzanie oraz usuwanie rozstępów i blizn zanikowych.

Zabieg Vivace RF wykorzystuje naturalną zdolność regeneracyjną organizm. Polega ona na nakłuwaniu i kontrolowanym poparzeniu skóry w zależności od wskazania w różnej głębokości i częstotliwości. Parametry zabiegu są dobierane przez komputer w zależności od okolicy na której pracujemy oraz rodzaju zmian poddawanych leczeniu.

Nakłucie jak i podgrzanie fala radiową pobudza skórę do regeneracji, która  w efekcie produkuje więcej włókien kolagenowych i elastynowych. Powoduje to zagęszczenie skóry. W ten sposób wywołuje szok termiczny prowadzący do wzbudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Tak więc poprzez podgrzanie można sztucznie wywołać proces odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji uzyskać efekt jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. Kluczowe jest to, aby z temperaturą dotrzeć na odpowiednią głębokość. Niższa temperatura nie uruchomi właściwych procesów regeneracji, a zbyt wysoka powoduje uszkodzenie tkanek.

Efekty zabiegu Vivace RF można podzielić na te: widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. Ta metoda daje dobre efekty przy usuwaniu zmarszczek w okolicy oczu, a także przy podnoszeniu skóry i poprawie jej elastyczności.

W salonie Natural Beauty w Gdańsku zabieg wykonujemy po znieczuleniu skóry kremem znieczulającym, co znacznie poprawia komfort pacjenta-zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po znieczuleniu dany obszar ciała jest przez nas nakłuwany za pomocą jednorazowej końcówki wyposażonej w 36 igieł. W momencie wkłucia przez igły przepływa prąd o częstotliwości radiowej powodując silne rozgrzanie głębokich warstw skóry. Po zabiegu na twarz skóra jest zaczerwieniona, znika już po pierwszym dniu po zabiegu. Przy wysokich parametrach zabiegowych i głębszej penetracji igieł może utrzymywać się do 3 dni.

Efekty zabiegu:

– Lifting twarzy, szyi, dekoltu,
– Poprawa kondycji skóry,
– Poprawa odcienia skóry i zanik przebarwień,
– Zmniejszenie porów twarzy,
– Zanik drobnych zmarszczek,
– Poprawa napięcia skóry twarzy,
– Redukcja fałd wargowych,
– Redukcja fałd nosowo-wargowych,
– Redukcja nadpotliwości

Wskazania:

– Wiotkość skóry w okolicach twarzy, szyi, dekoltu,
– Utrata jędrności skóry,
– Blizny potrądzikowe, pooparzeniowe,
– Rozstępy,
– Nadmiar skóry na powiekach,
– Nadpotliwość,

Przed zabiegiem:

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z jednym z naszych kosmetologów, której zadaniem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz określenie najlepszej metody zabiegowej dla problemu pacjenta. Nałożenie kremu znieczulającego (czas znieczulenia godzina)

Po zabiegu:

Tuż po zabiegu widoczny jest rumień i niewielki obrzęk, który ustępuje po około 1 godzinie. Możliwe są również ledwo widoczne ślady na bocznej powierzchni policzka zanikające w ciągu dnia. Widoczne efekty bezpośrednio po zabiegu to poprawa elastyczności i kolorytu skóry, redukcja zmarszczek i przebarwień. Na pełen efekt zabiegu czeka się od 2 do 3 miesięcy.