Osocze bogatopłytkowe
w Natural Beauty

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe  jest preparatem krwiopochodnym wydobywanym z własnej krwi. Zawiera ono zwiększoną ilość trombocytów. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne, dla regeneracji komórek skóry, czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Osocze stosowane jest w terapii regeneracyjnej, dotyczącej stawów i ścięgien, jak również w przyśpieszaniu procesów gojenia się ran. Jego pozytywne działanie wykorzystywane jest w dermatologii, ortopedii, kardiologii i okulistyce.

Nasze pacjentki często zadają nam pytania czy ten zabieg jest dla nich? 
Terapię osoczem polecamy przy różnych problemach skórnych:

– skóra przesuszona, pozbawiona elastyczności,
– skóra ze zmarszczkami,
– blizny potrądzikowe,
– rany i blizny pooparzeniowe,
– rozstępy,
– niegojące się owrzodzenia i rany.

Medycyna estetyczna to nie tylko zabiegi redukujące oznaki starzenia się skóry (anti aging), ale także leczenie konkretnych schorzeń. Łysienie to kolejny z zabiegów mający na celu stymulować komórki do szybszej regeneracji i w tym przypadku pobudzać porost włosów oraz zapobiegać ich nadmiernemu wypadaniu. Podajemy osocze bogatopłytkowego w miejsca szczególnie dotknięte łysieniem, a więc przede wszystkim w zakola i tył głowy. Zabieg należy powtórzyć od 3 do 6 razy.

Zabieg wykonujemy w salonie Natural Beauty w Gdańsku już od wielu lat. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że jest bezpieczny. Nie jest całkowicie bezbolesny, delikatnie czuć ukucia igły. Miejscowo znieczulamy specjalnym kremem.

 

Cały zabieg dzielimy na kilka etapów:

1. Pobieramy krew z żyły pacjenta. Sam proces wygląda w podobny sposób, jak pobranie krwi do standardowych badań.

 

2. Pobraną krew przenosimy się do specjalnej certyfikowanej probówki, wyposażonej w antykoagulant. Następnie fiolka z krwią trafia do wirówki, gdzie jest poddana 8-io minutowemu wirowaniu, dzięki któremu w fiolce uzyskuje się rozdzielenie krwi na erytrocyty, koncentrat bogatopłytkowy (PRP) oraz osocze. Do zabiegu wykorzystuje się koncentrat bogatopłytkowy.

 

3. Tak pobrane osocze bogatopłytkowe jest gotowe do iniekcji. Tuż przed zabiegiem znieczulamy miejsca zabiegowe specjalnym kremem. Iniekcje osocza odbywają się na takich samych zasadach jak typowy zabieg mezoterapii. Wykorzystuje się do tego cienką igłę, a produkt podaje się śródskórnie. Tak wprowadzone osocze bogatopłytkowe ułatwia skórze samoregenerację, co wiąże się z produkcją kolagenu oraz pobudzeniem komórek macierzystych.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po 2 tygodniach. Lecz znacząca poprawa wyglądu skóry następuje po kilku miesiącach, więc możemy zaobserwować lepszą jakoś skóry, zwiększenie gęstości, elastyczności i napięcia. Po kilku zabiegach obserwujemy efekt wypełnienia drobnych zmarszczek.

Podczas tzw. wampirzego liftingu, przywracamy skórze jędrność i prawidłowy koloryt. Dzięki połączeniu osocza bogatopłytkowego z mezoterapią skóry głowy dochodzi do przejścia mieszków włosowych od stanu uśpienia do stanu aktywnego, a w konsekwencji – do pobudzenia odrastania włosów. W terapii usuwania blizn następuje wyraźny efekt ich zmniejszania i wygładzania.

Na zabiegi wykorzystujące „osocze bogatopłytkowe” zapraszamy do naszego nowego salonu w Gdańsku Letnicy „Natural Beauty”. Zabiegi mezoterapii osoczem przeprowadza tylko kosmetolog z uprawnieniami i doświadczeniem, wykorzystując w tym celu nowoczesny sprzęt z dziedziny medycyny estetycznej. Pacjentki oraz pacjentów zainteresowanych skorzystaniem z dobroczynnego wpływu osocza bogatopłytkowego zachęcamy do kontaktu i umówienia terminu wizyty w salonie Natural Beauty.

zobacz także poprzedni artykuł „Na czym polega zabieg Vivace RF?”