Zabieg na włosy Nuova Fibra

Przychodzi taki czas, że z niepokojem dostrzegasz swoje włosy w rożnych miejscach mieszkania. Zamiast na głowie, to pojawiają się na parkiecie, na szczotce, w wannie, zapychają prysznic, są na kanapie czy w łóżku.


Jeśli szukasz sposobu na regenerowanie włosów które ulegają uszkodzeniom, chcesz zapobiec im wypadaniu, wzmocnić je od cebulek to zachęcamy do wizyty w salonie Natural Beauty w Gdańsku na zabieg Nuova Fibra. Profesjonalna marka fryzjerska Kemon proponuje bardzo skuteczny zabieg odbudowy włosów na głowie.

 

Aby zrozumieć dlaczego tracimy włosy, proponuję przyjrzeć się przyczynom.

Struktura włosa przypomina do złudzenia wygląd łodygi rośliny. Składa się ona z dwóch części: podstawowego pnia wewnętrznego oraz zewnętrznej powłoki, zbudowanej z nachodzących na siebie warstw keratynowych. Kiedy te łuski warstwy pękają i rozpadają się to wewnętrzna część włosa jest pozbawiona ochrony i zostaje poddana niszczeniu.

Nakreślimy w tym artykule najczęstsze przyczyny łamania się i wypadania włosów.

1. Dieta – Każdy z nas zna powiedzenie, że „jesteś tym, co jesz”. Wiele składników zawartych w naszym menu pomagają włosom rosnąć i zapobiegać przed uszkodzeniami.  Upewnij się, że Twoja codzienna dieta bogata jest w: cynk, żelazo, kwas fiolowy, białko i przeciwutleniacze.

2. Stres – czy, aby Twoje życie jest usłane różami? Obecnie jest wiele dowodów wskazujących na powiązanie silnych emocji stresu z kruszeniem, siwieniem czy wypadaniem włosów. Stres usypia mieszki włosowe, co powoduje ich powolną śmierć.

3. Suchość – suche włosy są oznaką uszkodzeń i łamliwości. Jest też spowodowana suchą pogodą, niską wilgotnością i zbyt dużą temperaturą.

4. Uszkodzenia od temperatury – aby uzyskać zadawalającą fryzurę stosujesz suszarkę, prostownicę lub lokówkę o wysokiej i punktowej temperaturze. Jednak, gdy używasz tych narzędzi niewłaściwie lub zbyt często to na własne życzenie uszkadzasz włosy pod wpływem ekstremalnych temperatur.

5. Nadmierne mycie – Jeśli masz tłustą skórę, to pewne jest, że w skórze głowy pojawi się nadmierna produkcja sebum. Zmusza to do mycia włosów częściej niż to konieczne.

6. Elastyczne gumki do włosów – to niezbędny element, który pozwala utrzymać włosy z dala od twarzy. Problem z nimi polega na tym, że ciągną one skórę i zrywają zewnętrzną strukturę powłok włosów. Możesz nawet zauważyć, że niektóre włosy wypadają za każdym razem, gdy rozplątujesz „koński ogon”.

7. Brak podcinania włosów – podcinanie końcówek pomaga zachować zdrowe włosy. Proponujemy co 6-8 tygodni wizytę w salonie fryzjerskim Natural Beauty. Nawet kiedy jesteście w okresie zapuszczania włosów, przycinanie zniszczonych końcówek jest obowiązkowe i napewno może zapobiec ich dalszemu rozdwajaniu.

8. Niedoczynność tarczycy (choroba tarczycy) występuje, gdy nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów. Chociaż sama tarczyca jest niewielkich rozmiarów, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowo funkcjonującego organizmu. Jej właściwa praca odpowiedzialna jest za prawidłowy metabolizm, tętno, a nawet wzrost włosów. Osoby z niedoczynnością tarczycy mogą zauważyć nadmierne uszkodzenia i wypadanie włosów, zwłaszcza w czasie gorącego prysznica. Jeśli masz suche, zniszczone włosy, nagły przyrost masy ciała i depresję, skontaktuj się z lekarzem w celu sprawdzenia tarczycy.

9. Zaburzenia odżywiania – Jeśli masz uprzedzenia do zdrowego jedzenia i odżywiasz się byle czym na meście, to możliwym skutkiem ubocznym tego jest osłabienie włosów. Dotyczy to zwłaszcza zaburzeń odżywiania, które powodują niedożywienie, takich jak anoreksja i bulimia. W takich przypadkach mieszki włosowe nie mają składników odżywczych, których potrzebują do wytworzenia nowych włosów, a proces zostaje całkowicie zatrzymany. Zaburzenia odżywiania mogą prowadzić do jeszcze poważniejszych konsekwencji oraz wymagają leczenia.


Łamanie włosów jest frustrujące. Dobrą wiadomością jest to, że większość przyczyn osłabienia włosów można naprawić poprzez zmianę stylu życia oraz zabieg Nouva Fibra w Salonie Natural Beauty w Gdańsku.

Zabieg w naszym salonie fryzjerskim składa się z kilku etapów. Po dokładnym myciu włosów Nuova Fibra Shampoo stosujemy serum oraz maskę z serii kosmetyków Nuova Fibra (BCC). Po dokładnym przesuszeniu włosów nakładamy kolejny produkt Nuova Fibra Cream. Włosy odzyskują blask, ale dla pełnego efektu potrzebne jest jeszcze 3-4 krotne powtórzenie zabiegu.

Zobacz naszą sesje zdjęciową z klientką salonu Aleksandrą